Про насНовиниБлогиІсторії успіхуМедіаціяКолонка нотаріусаДомашнє насильствоГалерея

Первинна

ЩО ТАКЕ ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙ?

Центр правової інформації та консультацій – місце, де жителі територіальної громади, зокрема, представники вразливих верств населення, можуть отримати безоплатну первинну правову допомогу. 24 Центри в різних куточках України об'єдналися в МЕРЕЖУ Центрів правової інформації та консультацій.

Мережа Центрів правової інформації та консультацій почала своє формування у 2009 році, коли керівники 8 Центрів вирішили об‘єднати свої зусилля для вироблення спільних підходів з надання первинної правової допомоги в громадах, працювати над узагальненням типових правових звернень та розробляти стандарти надання такої правової допомоги. Результатом цієї роботи у 2012 році став Посібник з надання правової допомоги в громадах.

Мережа об’єднує Центри правової інформації та консультацій, які у 2013 році закріпили свою співпрацю підписанням Меморандуму. У 2015 році МЕРЕЖА офіційно зареєстрвана як громадська спілка. Підписанти активно співпрацюють задля розбудови сталої системи первинної правової допомоги в громадах.

Місія МЕРЕЖІ ЦПІКів – посилення правових можливостей, управнення людини шляхом спільної діяльності МЕРЕЖІ Центрів правової інформації та консультацій задля утвердження верховенства права і розвитку громад.

Завдання Центрів – надавати особам, які звертаються за допомогою, базову інформацію з правових питань, ідентифікувати правові потреби місцевого населення, активно співпрацювати з органами місцевого самоврядування для розв’язання індивідуальних проблем та для захисту суспільних інтересів, а також впроваджувати засоби вирішення правових конфліктів (примирення, медіація, відновні практики) та надання правової допомоги Pro Bono.

Робота Центрів дозволяє впорядкувати звернення громадян до відділів та управлінь органів влади на місцях та місцевого самоврядування. Центри надають громадянам необхідну інформацію про найбільш ефективні способи вирішення правової проблеми. Надалі особа у належний спосіб звертається до конкретного органу, що має повноваження для її розв‘язання.

МЕРЕЖА Центрів правової інформації та консультацій створена і працює за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

1. Положення про Центр правової інформації та консультацій Волинської обласної громадської організації "Центр Правової Допомоги"

П О Л О Ж Е Н Н Я
ПРО ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОНСУЛЬТАЦІЙ                                ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ                                                     «ЦЕНТР ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ»

Pologennya_pro_TSPIK (79,00kb) 

2. Правила надання безоплатної первинної правової допомоги у Центрі правової інформації та консультацій у місті Ковелі Волинської обласної громадської організації "Центр правової допомоги" 

Pravyla_nadannja_pravovoi_dopomogy (87,50kb)