Про насНовиниБлогиІсторії успіхуМедіаціяКолонка нотаріусаДомашнє насильствоГалерея
Колонка нотаріуса

Колонка нотаріуса => Договір позики

30.06.2017

22Договір позики - це один з видів зобов’язань, спрямованих на передачу майна.

За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов’язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.


Читати далі

Колонка нотаріуса => Зміни до порядку оподаткування спадщини/дарунків

29.03.2017

spadschynaЗаконом внесено зміни до Податкового кодексу України, яким виключно для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб надається визначення понять членів сім’ї фізичної особи першого та другого ступеня споріднення.

Ввели новий поділ. Детальніше далі...


Читати далі

Колонка нотаріуса => Виїзд за кордон неповнолітніх дітей – громадян України

26.06.2015
Порядок виїзду за кордон неповнолітніх дітей регулюється Цивільним кодексом України, Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», Правилами перетинання державного кордону громадянами України та іншими нормативними актами.
Цивільний кодекс України передбачає, що особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.

vyizd_za_kordonПорядок виїзду за кордон неповнолітніх дітей регулюється Цивільним кодексом України, Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України», Правилами перетинання державного кордону громадянами України та іншими нормативними актами.

Цивільний кодекс України передбачає, що особа, яка досягла шістнадцяти років, має право на вільний самостійний виїзд за межі України. Особа, яка не досягла шістнадцяти років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними.


Читати далі

Колонка нотаріуса => Прийняття спадщини і відмова від спадщини

26.03.2015

spadschynaСпадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо впродовж шестимісячного строку він не заявив про відмову від неї. Малолітня, неповнолітня, недієздатна особа, а також особа, цивільна дієздатність якої обмежена, вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених цивільним законодавством (ст.1273 Цивільного кодексу України).


Читати далі

Колонка нотаріуса => Роль нотаріуса в засвідченнях документів для державної реєстрації шлюбу

22.09.2014

reestracija_shlyibuДержавна реєстрація шлюбу встановлена для забезпечення стабільності відносин між жінкою та чоловіком, охорони прав та інтересів подружжя, їхніх дітей, а також в інтересах держави та суспільства.


Читати далі

Колонка нотаріуса => Довіреність на автомобіль чи договір купівлі-продажу

29.05.2014

7897a17b854a6318024c1be434652246Часто до нотаріуса звертаються клієнти, за оформленням довіреності на розпорядження автомобіля, помилково розцінюючи це як оформлення договору купівлі-продажу авто. Згідно з положенням ст. 244 Цивільного кодексу України, довіреністю є письмовий документ, що видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами. Головна відмінність генеральної довіреності на розпорядження транспортного засобу від договору купівлі – продажу полягає в тому, що видача довіреності не тягне за собою переходу права власності на автомобіль.


Читати далі

Колонка нотаріуса => Оподаткування спадщини та подарунків

17.04.2014
  Спадщина та подарунки відповідно до положень Податкового кодексу України, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб .

spadcshynaСпадщина та подарунки відповідно до положень Податкового кодексу України, оподатковуються податком на доходи фізичних осіб.

При отриманні спадщини від члена сім’ї першого ступеня споріднення, вартість успадкованої власності оподатковується за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб. Відповідно до пп. 14.1.263 п. 14.1 ст.14 розділу І Податкового кодексу України членами сім’ї фізичної особи першого ступеня споріднення вважаються її батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають другий ступінь споріднення.


Читати далі

Колонка нотаріуса => Видача свідоцтв про право на спадщину

09.12.2013

Згідно ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлено строк у шість місяців, який розпочинається з дня відкриття спадщини. Після закінчення цього терміну у спадкоємця виникає право на отримання свідоцтва про право на спадщину. Свідоцтво про право на спадщину на спадкове майно згідно ст. 1298 Цивільного кодексу України видається після закінчення шести місяців з часу відкриття спадщини.


Читати далі

Колонка нотаріуса => Майно подружжя

02.10.2013

96c7968c3104c1a4a01eeef542279bbd Майно, належне обом із подружжя, визначається як спільна сумісна власність, тобто спільна власність двох осіб – подружжя – без визначення часток кожного з них. Дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпорядження майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.


Читати далі

Колонка нотаріуса => Відмітки в паспорті

19.07.2013

e26e2d172e29074dab0c227ef38d4c30 При посвідченні нотаріусом правочинів майнового характеру за участю фізичних осіб, нотаріусом у текстах договорів зазначаються реєстраційний номер облікової картки платника податків (податковий номер) або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовились від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку в паспорті).


Читати далі

12